• En
    /  4
عنوان : سرویس پست الكترونیك بومی راه‌اندازی شد
کد خبر : ۲۲۰۳۶
تاريخ :
 ۱۳۹۲/۰۴/۱۸ 
ساعت : ۱۰:۵۵:۵۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرویس پست الکترونیک بومی راه‌اندازی شد

با امضای تفاهم‌نامه افتتاح سرویس پست الکترونیک بومی توسط مدیران‌عامل دو شرکت تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این سرویس رسماً راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت پست، مراسم افتتاح سرویس پست الکترونیک بومی که به همت شرکت پست و سازمان فناوری اطلاعات ایجاد و به مرحله بهره برداری رسید صبح دوشنبه 17 تیرماه با حضور دکتر نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر بزرگیان معاون نوسازی و تحول اداری رئیس‌جمهور، مهندس حکیم‌جوادی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، مهندس کرباسیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت پست، اعضای هیئت‌مدیره ، معاونین مدیرعامل و سایر مدیران ستادی و اجرایی شبکه پستی در سالن مهر مرکز مکانیزه برگزار شد.

دکتر نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر ضرورت استفاده از خدمات دولت الکترونیکی گفت: در بستر دولت الکترونیک می‌توان سرویس و خدمات زیادی را به مردم ایران ارایه کرد .

محمد حسن نامی ادامه داد : در کشورهای دنیا بخش زیادی از درآمدهای حاصله از بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات صرف توسعه زیرساخت‌ها می‌شود  که این مهم در کشور طی سال 90 حدود 3 درصد و در سال گذشته نیز تنها 5 درصد بوده است .

وی سپس فناوری اطلاعات و ارتباطات را پیشگام توسعه در سایر صنایع دانست و اظهار داشت: توسعه و پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب افزایش 36 درصدی بهره‌برداری در سایر صنایع شده است .

نامی با تاکید براین که باید از تجارب سایر کشورها برای ارائه خدمات ICTاستفاده کنیم، ادامه داد: برای پیشرفت روزافزون کشور در حوزه فناوری اطلاعات، نوآوری و دستیابی به تولید نسل جدید تکنولوژی در دستور کار ما قرار دارد .  

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سخنان خود از راه‌اندازی شهرک‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور خبر داد و گفت: نخستین شهرک در کرج و در منطقه ویژه پیام با روشBOT در حال فعال‌سازی است که پس از آن 10 شهرک دیگر در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی می‌شود .

نامی با تاکید بر این که هر فرد ایرانی پس از اتمام دوره ابتدایی باید دارای یک پست الکترونیکی باشد، اظهار داشت: باید از تجارب سایر کشورها در این زمینه بهره گرفت ضمن این که به یک اتاق فکر برای بهره‌برداری هرچه مناسب‌تر در زمینه فناوری‌های IT نیاز داریم .

دکتر بزرگیان معاون نوسازی و تحول اداری رئیس‌جمهوری نیز با ایراد سخنان کوتاهی در این زمینه، گسترش خدمات الکترونیکی و فرهنگ‌سازی در این زمینه را در کاهش فساد اداری بسیار موثر دانسته و افزود: با استقرار دولت الکترونیک سلامت اداری نیز هرچه بیشتر گسترش یافته و موجب ارتقای رضایت عمومی خواهد شد.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک ریاست جمهوری از مسئولان راه‌اندازی این سرویس خواست تا ضمن حفظ حریم و امنیت شخصی و ملی، هیچ‌گاه این سرویس قطعی نداشته باشد.

وی کارکنان دولت را از پاک‌ترین و سالم‌ترین بخش‌های نظام اداری دانست و شفافیت و دقت در ارائه خدمت را تنها از طریق الکترونیکی شدن خدمات امکان‌پذیر برشمرد.

مهندس حکیم‌جوادی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات دیگر سخنران این مراسم بود. وی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان باسابقه‌ترین وزارتخانه‌های کشور یاد کرد و افزود: با توجه به تغییرات سریعی که در دنیای امروز شاهد آن هستیم می‌بایست بستر ورود کشور به این حیطه همپای سایر کشورها را فراهم کرد.

وی سرویس پست الکترونیک بومی را دارای چند شاخصه خوب برشمرد و افزود: با بهره برداری از این سرویس می‌توانیم برای هر دستگاه متقاضی یک ایمیل با پسوند همان دستگاه ایجاد کنیم. همچنین زمینه گسترش این سرویس را از طریق بازاریابی خوب فراهم نموده و شاهد عضویت 5 تا 6 میلیون عضو تا پایان سال جاری باشیم.

مهندس حکیم‌جوادی اظهار امیدواری کرد تا با بهره‌برداری از این سرویس شاهد رضایت هرچه بیشتر هموطنان از سرویس‌های تحت وب و ارتقای رفاه عمومی باشیم.

مهندس کرباسیان نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود.

رئیس هیئت‌مدیره پست به جایگاه شاخص پست ایران در بین شرکت‌های عضو اتحادیه جهانی پست یاد کرد و افزود: با توجه به تعاریف جدیدی که در حوزه کسب‌و‌کار ایجاد شده ما نیز می‌بایست با بسترسازی مناسب و ایجاد زیرساخت‌ها، حرف جدیدی برای گفتن در این حوزه داشته باشیم و ایجاد و بهره‌برداری از سرویس‌های الکترونیکی تنها راه رسیدن به این هدف است.

مهندس کرباسیان در ادامه افزود: این سرویس هم اکنون حداقل دارای 100 هزار ظرفیت است که به هر کاربر 50 مگابایت فضا اختصاص داده می‌شود که با توسعه زیرساخت‌ها قابلیت ارتقای آن به 2 گیگابایت نیز وجود دارد.

مدیرعامل پست مهمترین ویژگی این سرویس را استفاده از خط و زبان فارسی دانست که علاوه بر این زبان‌های انگلیسی، عربی و فرانسه در این سرویس ارائه شده است .

میرزایی مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات شرکت پست هم با ارائه گزارشی از چگونگی ایجاد این سرویس گفت : مردم برای دریافت این سرویس نیاز به احراز هویت دارند و باید با همراه داشتن مدارک، خود به دفاتر پستی مراجعه کنند .بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0